Enjeksiyon Makinesi Ürün Tipi ve Özellikleri

(1) Yatay enjeksiyonlu kalıplama makinesi: Yatay enjeksiyonlu kalıplama makinesi en çok kullanılan tiptir. Enjeksiyon tertibatının merkez hattı, konsantrik veya tutturma tertibatının merkez çizgisi ile uyumlu ve tesisat zemine paralel olması ile karakterize edilir. Avantajları düşük ağırlık merkezi, pürüzsüz çalışma, kalıp montaj, işletme ve bakım daha uygundur, kalıp açma dosyası, küçük bir alan kaplar; Ancak büyük, büyük, orta ve küçük makinaların bir alanı kaplamaktadır.

QQ 图片 20170502161850.jpg (2) dikey püskürtme kalıplama makinesi: Klempleme cihazı ve enjeksiyon cihazı ekseni ile karakterize edilen eksen, zemine ve dikey doğrultuda düzenlenmiştir. Küçük ayak izi, kolay yükleme ve boşaltma kalıpları, ek parçaların kolay kurulumu ve birden fazla makinenin otomasyonu ve otomatik yönetimini gerçekleştirmesi kolay olan huniden daha düzgün plastikleştirme avantajlarına sahiptir. Üst ürünlerin eksiklikleri, genellikle manuel veya diğer yöntemlerin kaldırılması kolay değildir, tam otomatik işlem ve büyük ürün enjeksiyonu gerçekleştirmesi kolaydır; Vücut yüksekliği, besleme, bakım rahatsızlığı gibi enjeksiyon kalıplama makinelerinin bu tipleri genellikle küçük plastik parçaların üretiminde kullanılır.


(3) açı enjeksiyon kalıplama makinesi: enjeksiyon cihazı ve kalıp sıkıştırma cihazı ekseni dikey olarak düzenlenmiştir. Enjeksiyon tertibatının merkez hattının ve montaj tabanının göreli konumuna göre yatay, yatay ve yatay yatay noktalar vardır: ① taban yüzeye paralel dikey dikey, enjeksiyon montaj hattı ve kalıp montaj merkezi hattı ve Taban dikey ; ② dikey yatay, enjeksiyon montaj merkezi hattı ve taban yüzeyi dik ve kalıp montaj merkezi çizgisi ve taban yüzeyi paralel. Açı enjeksiyon makinesinin avantajları hem yatay hem dikey enjeksiyon makinesinin avantajları, özellikle kalıp ürünlerinin asimetrik geometrik şekli için açılan taraftır.