Üç Rulo Kauçuk Takviye Prosesi ve Önlemleri


Kauçuk perdahlama süreci:

Kalenderleme, kauçuğun, presleme, presleme, presleme ve bükme gibi işlemleri içeren bir kalender üzerinde bir çerçeve malzemeyle bir film veya yarı mamul haline getirilmesi işlemini ifade eder.


Bir: takvim

Takviye genellikle çalışma makaraları, raflar, standlar, transmisyonlar, hız kontrolü ve mesafe ayarlama cihazları, rulo ısıtma ve soğutma cihazları, yağlama sistemleri ve acil durdurma cihazlarından oluşur.

Farklı proses gereksinimlerini karşılamak için birçok türde kalenderleme makinesi vardır, iki takım silindir, üç ve dört toplam.


İkinci: kalenderleme süreci


1: Kalenderlemeden önce hazırlanma süreci

Yuvarlanmadan önce, kauçuk ve tekstil ön-işleme, yani hazırlama işlemi için ihtiyaç.


1.1 ısı ve tutkal bileşiği


Bileşik takvime girmeden önce, sıcak bir eritme değirmeni üzerinde yeniden akıtması gerekir. Bu işleme ısı ya da ön ısıtma denir. Rafinasyon amacı, bileşiğin karıştırılmasının tekdüzeliğini geliştirmek, bileşiğin plastisitesini daha da artırmak, bileşiğin sıcaklığını geliştirmek ve termoplastikliği arttırmaktır. Isı işlemi genelde iki aşamaya bölünür, çeşitli işlemler yapılır, ilk adıma kaba rafinaj denir, düşük sıcaklık ince geçişi ile kauçuk yumuşak ve üniform hale gelir; Ikinci aşamaya rafinasyon, rulo mesafesi, Yüksek, daha yüksek termal plastisite elde etmek için bileşiğin sıcaklığını iyileştirmek denir. Bileşiğin kumaşa yapışmasını arttırırken. Kaba yuvarlama sıcaklığı genellikle 40 ℃ -45 ℃; Rulo mesafesi 2-5 mm; Ince 7-8 kat geçer. Ve ince rafine rulo sıcaklığı genellikle 60 ℃ -70 ℃; Rulo mesafesi 7-10 mm; 6-7 kez rafine edilir.

Sıcak ve tutkal işlemi: kaba rafine etme - ince rafinasyon - plastik takviye haddeleme için.2: kalenderleme süreci


1) tablet

Levha, önceden ısıtılmış bir bileşik olması durumunda, iki silindirli, üç silindirli veya dört silindirli bir kalender kullanılarak hazırlanır; bu, belirli bir kalınlık ve genişliğe sahip bir kalender vasıtasıyla, eşit bir silindir hızında herbiri.


2) uyum

Yapıştırma işlemi iki tabakalı ince filmin bir kalender ile birbirine bağlandığı bir işlemdir. Genellikle, filmin, film, kumaş film ve benzeri malzemelerin oluşturduğu iki farklı bileşiğin daha kalın, daha yüksek kalite gerekliliklerinin üretiminde kullanılır.

İki silindirli kalenderleme yöntemi, üç silindirli kalenderleme makinesi yapıştırma yöntemi, dört silindirli kalenderleme makinesi yapıştırma yöntemi vardır. Yüksek verimli, kaliteli, yüksek hassasiyete sahip dört rulolu kalendering makinesi, ancak kalenderleme etkisi.


3) basınç tipi

Baskı, lastik gibi lastiklerin sonunda kauçuk ayakkabı imalatı gibi yarı mamul veya yüzey modelinin belli bir şekle sahip plastik malzemelerden yapılır. Pres iki rulo, üç rulo, dört makaralı kalender ile yapılabilir ve rulo veya desenlerle oyulmuş birkaç silindir olmalıdır.

Basınç tipi gereksinimleri şunlardır: doğru spesifikasyonlar, net desenler, kauçuk yoğunluğu.


Üçüncü olarak, yaygın olarak kullanılan birkaç kauçuğun haddeleme özellikleri


1) doğal kauçuk

Termoplastik, büzülme küçük, kolay yuvarlanır. Sıcak ruloya kolayca yapışan doğal kauçuk, haddeleme, silindirler arasındaki sıcaklık farkını kontrol etmek için uygun olmalıdır, böylece filmin silindirler arasında başarıyla aktarılması mümkündür.


2) stiren bütadien kauçuğu

Termoplastik küçük, yüksek büzülme, bu nedenle bileşimin haddelenmesi için tamamen plastik olmalıdır. Kalender sıcaklığında stiren bütadien kauçuğu olarak, hassasiyet çok önemlidir, işlemi ve doğal kauçuğu farklıdır, haddeleme sıcaklığı doğal kauçuktan (genelde düşük 5 ℃ -15 ℃) daha düşük olmalıdır, silindir sıcaklık farkı yüksek Düşük.


3) Butadien kauçuğu

Kalenderleme sıcaklığı, doğal kauçuktan düşük olmalıdır ve haddelenmiş yarı ürün, stiren-butadien kauçuk bileşiğinden daha pürüzsüz, sıkı ve yumuşaktır.


4) neopren

75 ℃ -95 ℃ genel amaçlı neopren rulo, rulo zor, kolay. Kalenderleme, düşük sıcaklık metodu (65 ℃ altında) veya yüksek sıcaklık metodu (95 ℃ üstü) olmalıdır. Hızlıca serinlemek için haddelemeden sonra. Bileşiğe küçük bir parafin eklerseniz, stearik asit veya az miktarda bütadien kauçuğu ile karıştırıldığında yapışkan silindir fenomenini azaltabilirsiniz.


5) Etilen-propilen kauçuğu

Hadding performansı iyi, geniş bir sıcaklık aralığında (80 ℃ -120 ℃) sürekli çalışma olabilir, sıcaklık plastik büzülmesi çok düşük, kabarcıklar üretmek kolaydır. Buna ek olarak, kalenderleme bileşimi uygun Mooney viskozitesini seçmelidir.


6) bütil kauçuk

Dolgu maddesi yokluğunda, rulo haline getirilemez, uzun süre paketlenmek daha kolay sarılır. Butil kauçuk yapışkan rulo, desorpsiyon silindiri, her rulo haddeleme belirli bir sıcaklık aralığını korumalıdır.


7) nitril kauçuk

Termoplastik küçük, çekme, bileşimde dolgu maddesi veya yumuşatıcı ekleyerek büzülmeyi azaltabilirsiniz. Dolgu maddesinin ağırlığı, yüzeyin pürüzsüz film elde etmek için ham kauçuğun% 50'sinden fazlasını oluşturdu. Nitril kauçuk kauçuk yapıştırıcı, küçük, sopa tutmak için kolay bir soğuk rulo.